„Parę refleksji o naszych potknięciach”

pioro

Można by sądzić, że sprawy ortografii wypadałoby na razie odłożyć na później, ale przecież nasze błędy w tym zakresie rzadko mają charakter błahych usterek. A ileż mamy ponadto wahań! Spróbujmy rzucić szereg nieuporządkowanych zadań, ale zawierających hasła, które na ogół sprawiają niektórym sporo trudności. Zadania te niewątpliwie będą mogły stać się podstawą dla opinii o naszych sprawnościach. Przyjrzyjmy się, czy naprawdę niektórzy z nas piszą i nie rozumieją, i nie odwołują się do reguł, a zatem zdradzają brak ambicji?!Często żądamy wyjaśnień od nauczyciela, tymczasem wciąż złośliwy chochlik czyha na nasze błędy.

2015-03-20 09.03.56

Taki tytuł miało tegoroczne dyktando zorganizowane w naszej szkole w ramach obchodów XXIII Tygodnia Kultury Języka. W zmaganiach wzięli udział uczniowie SP 4 z kl. IV- VI. Zwycięzcą corridy, który najlepiej chwycił"byki" za rogi, została Sandra Jakubczyk, drugie miejsce zdobyła szóstoklasistka Iga Jakubas. Nagrody rzeczowe- słowniki oraz dyplomy wręczono podczas piątkowych obchodów pierwszego dnia wiosny. (tekst: A. Grabowska)