Monthly Archives: Listopad 2015

DSC00759

Dziś są Andrzejki. Nie trzeba znać żadnego Andrzeja, żeby świętować jego imieniny. To tradycyjnie jedna z ostatnich okazji, by oddać się hucznej zabawie. Do tego dochodzi zwyczaj wróżb, które tradycyjnie odbywają się w naszej szkole. Chłopcy i dziewczęta z klas )-III sprawdzali: jak będzie miał na imię przyszły mąż lub żona?
DSC00701

A nasze szkolne wróżki przepowiadały przyszłość.

DSC00662

DSC00531

11 listopada 2015 roku to rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia dnia, w którym Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Dziś w całym kraju odbywają się uroczystości upamiętniające tę datę.
I w naszej szkole również uroczyście obchodzimy ten dzień.
DSC00520

DSC00437

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się
w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin
i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor szkoły Anastazja Bogdał dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 " dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.
Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu rodziców.
DSC00442W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyli zaproszeni goście i dyrektor szkoły, którzy zgodnie stwierdzili,
że uczniowie klas pierwszych są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Była i chwila na pamiątkowe zdjęcia.
Rodzice licznie przybyli w tym niezwykłym dniu. Zorganizowali "słodkie" przyjęcie w salach lekcyjnych dla swoich pociech. Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

A Wy uczniowie pamiętajcie o swoich nowych obowiązkach przez cały rok. Wypełniajcie je sumiennie i z ochotą , a szkoła będzie dla Was zawsze wesoła.

DSC00423Więcej zdjęć znajdziecie na profilu PiKSEL'a