Monthly Archives: Czerwiec 2015

3indeks2

JUŻ SZKOŁA MINĘŁA, ŚWIADECTWA ROZDANE

ŻEGNAMY SIĘ Z PANIĄ, ŻEGNAMY SIĘ Z PANEM

A JUTRO WAKACJE,

POJEDZIEMY MOŻE  DO LASU NA BIWAK LUB W GÓRY, NAD MORZE.

CZEKAJĄ PRZYGODY , LECZ CZUWAMY BACZNIE, NA DZIEŃ, GDY ZNÓW SZKOŁA SIĘ ZACZNIE

Damian Serwuszok (www.psp.26.opole.pl)

 

indeks

 

 

DSC00063

 

Gościliśmy miłych gości- przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 1. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w szkolnej szkolnej bibliotece" domu książki" .Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Bardzo spodobały im się kolorowe i bogato ilustrowane książki. Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze.

DSC00065

indeks

Do tradycji naszej szkoły należy organizacja festynu. Każdy kto przybył na festyn, z pewnością nie mógł narzekać na brak atrakcji, bowiem na gości czekały rozmaite stoiska. Uczniowie zabawiali gości piosenkami. Przy stolikach można było skosztować smakowitych ciast upieczonych przez rodziców,

DSC00150

posilić się wyśmienitym bigosem , pyszną grochówką ,

DSC00157

 

upieczoną kiełbaską, kaszanką i skrzydełkami z grilla.

DSC00138

Na spragnionych czekały zimne napoje, kawa, herbata. Ulubionym miejscem najmłodszych był punkt, w którym wykonywano zabawny, kolorowy makijaż.

DSC00154

Jednakże największą atrakcją stanowiła loteria fantowa. Każdy z wielkim napięciem wsłuchiwał się w wyczytywane numery, marząc, że tym razem los uśmiechnie się do niego.

DSC00159

Organizatorzy festynu dziękują: sponsorom, dzięki którym mogły odbywać się kolejne losowania nagród rzeczowych, rodzicom za pomoc w zaopatrzeniu stoisk z pysznościami, nauczycielom , którzy wcielili się w "nietypowe" role.

Festyn uznajemy za udany! Do zobaczenia za rok!!!

Rokrocznie w naszej szkole odbył się konkurs " Mistrz Rachunków" dla klas IV -VI. Uczniowie zmagali się z działaniami pamięciowymi, działaniami pisemnymi oraz działaniami na ułamkach. W tegorocznym konkursie tytuł " Mistrza Rachunków" zdobyli : Maciej Kmiecik, Kacper Kowalczyk, Wiktoria Dzięciol, Dominik Pak, Miłosz Czerwik .

 

DSC00182

Tytuł Wicemistrza zdobyli uczniowie, którzy popełnili tylko jeden błąd: Klaudia Szymańska, Filip Kalwarski, Daniel Tabor, Emilia Kowalska, Mateusz Wieliński, Eliza Dulęba, Mateusz Domagała, Julita Kulasek . Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach Konkursu!

 

(tekst: Barbara Biała)