Monthly Archives: Październik 2014

DSC08904tablica

Dzień Edukacji Narodowej (potocznie: Dzień Nauczyciela) obchodzimy rokrocznie 14 października. Jest to święto państwowe podczas którego w szkołach i przedszkolach organizowane są uroczystości i imprezy. Podczas nich składane są życzenia i podziękowania nauczycielom oraz wszystkim osobom działającym dla dobra edukacji.
Naszym nauczycielom składamy życzenia i dedykujemy wiersz
" Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
Niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa,
Bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
Lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
Aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
Który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
Jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie"
(www.prezenty-i-życzenia.pl)
uczeń1

DSC08859
DRODZY UCZNIOWIE!
Zapraszamy do udziału w konkursie " Nasi nauczyciele z lat dzieciństwa" . Waszym zadaniem jest rozpoznanie jak najwięcej nauczycieli i osób na nich przedstawionych. Każde zdjęcie zostało opatrzone numerkiem. Należy odgadnąć postać i odpowiedzieć kto kryje się pod wskazanym numerem- podać nazwisko i numer zdjęcia. Na prawidłowe odpowiedzi czekamy w bibliotece szkolnej.
Swoje odpowiedzi należy podpisać. Konkurs dla Was rozpocznie się od 24 października do 31 października 2014. Zdjęcia nauczycieli będziecie mogli oglądać we wnęce na parterze.
Wygrywa osoba, która wskaże jak największą liczbę nauczycieli. DSC08857

ZAPRASZAMY

droga

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas „0” A, „0” B uczestniczyli w akcji mającej na celu przypomnienie dzieciom w rozpoczynającym się roku szkolnym zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Spotkanie z policjantami odbyło się w miasteczku ruchu drogowego. Wszystkie dzieci biorące udział w akcji otrzymały opaski odblaskowe. Zorganizowane zostały również konkursy z nagrodami, w których chętnie uczestniczyli nasi najmłodsi.
(tekst Agnieszka Gorzała)
bezpieczeństwo