Monthly Archives: Marzec 2015

pioro

Można by sądzić, że sprawy ortografii wypadałoby na razie odłożyć na później, ale przecież nasze błędy w tym zakresie rzadko mają charakter błahych usterek. A ileż mamy ponadto wahań! Spróbujmy rzucić szereg nieuporządkowanych zadań, ale zawierających hasła, które na ogół sprawiają niektórym sporo trudności. Zadania te niewątpliwie będą mogły stać się podstawą dla opinii o naszych sprawnościach. Przyjrzyjmy się, czy naprawdę niektórzy z nas piszą i nie rozumieją, i nie odwołują się do reguł, a zatem zdradzają brak ambicji?!Często żądamy wyjaśnień od nauczyciela, tymczasem wciąż złośliwy chochlik czyha na nasze błędy.

2015-03-20 09.03.56

Taki tytuł miało tegoroczne dyktando zorganizowane w naszej szkole w ramach obchodów XXIII Tygodnia Kultury Języka. W zmaganiach wzięli udział uczniowie SP 4 z kl. IV- VI. Zwycięzcą corridy, który najlepiej chwycił"byki" za rogi, została Sandra Jakubczyk, drugie miejsce zdobyła szóstoklasistka Iga Jakubas. Nagrody rzeczowe- słowniki oraz dyplomy wręczono podczas piątkowych obchodów pierwszego dnia wiosny. (tekst: A. Grabowska)

2015-03-13 10.24.15

O słuszności tej teorii przekonywali się uczniowie kl. IV B naszej szkoły, którzy wzięli udział w warsztatach edukacyjnych. 13 marca w piątek pojechali do Kielc do Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, by tam uczestniczyć w nietypowych zajęciach z języka polskiego. W miłej atmosferze i towarzystwie eksponatów muzealnych czwartoklasiści ćwiczyli swe umiejętności redagowania tekstów oraz przekazywania różnych komunikatów. (tekst: A. Grabowska)

2015-03-20 09.24.39

Różne piosenki o wiośnie różnych wykonawców śpiewali uczniowie szkoły podstawowej podczas piątkowej imprezy z okazji pierwszego dnia wiosny. Tego dnia oprócz zabawy karaoke odbył się konkurs na najciekawszy utwór o wiośnie. Każda klasa przygotowała tekst do wybranej melodii, a następnie prezentowała przed jury.Najlepiej piosenką przywitali wiosnę uczniowie klasy VI B, którzy zajęli pierwsze miejsce. (tekst: A. Grabowska)

 

 

DSC09805

Wiosna
Z dalekiego kraju bociany wracają,
a zielone żabki w strachu uciekają.
A dzieci się cieszą, a dzieci się śmieją,
że wróciła wiosna, że śniegi topnieją

( www.dzieci.epapa.pl)

Uczniowie szkoły podstawowej wiosnę witali śpiewająco!

DSC09808

Wiosennymi kanapkami częstowali uczniowie gimnazjum.

DSC09819

A wiosna przyszła pieszo.
Już kwiaty za nią śpieszą, już trawy przed nią rosną
i szumią - Witaj wiosno!

(www.dzieci.epapa.pl)