20 paź

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Biblioteka szkolna opracowała i wypożyczyła uczniom klas pierwszych darmowe podręczniki i materiały edukacyjne, uf:. DSC00331
Teraz obchodzimy od 1 października Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło brzmi:
„Biblioteki Szkolne rządzą!”
W każdej klasie łącznicy biblioteczni prezentują swoim koleżankom i kolegom na lekcjach wychowawczych książkę miesiąca. Przekazują informacje o autorze i krótką recenzję książki-zachęcając do jej wypożyczenia.
Biblioteka szkolna wraz z panią Renatą Wiewióra ogłosiła szkolny konkurs fotograficzny pt. „Piękno krajobrazu widziane oczami gimnazjalisty”. Konkurs trwa do 20.11.2015 roku.Regulamin konkursu został odczytany w klasach i znajduje się w bibliotece szkolnej. Celem konkursu jest pokazanie ciekawych miejsc, obiektów oraz umiejętność ich prezentowania na fotografii, zwrócenie uwagi na piękno krajobrazów nas otaczających oraz popularyzacja fotografii wśród młodzieży.
W czytelni biblioteki prezentujemy nowości wydawnicze, tym razem serię-Miętową- książek Ewy Nowak. Zapraszamy!