29 kw.

Mili goście w bibliotece szkolnej!

Naszą szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie z klasy III
i IV Szkoły Podstawowej w Jasionnie wraz z opiekunami.
Gimnazjalistki z klasy IIa Sara Bień i Katarzyna Mularczyk oprowadzały i opowiadały gościom o szkolnej bibliotece. Uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia biblioteki (czytelnię, wypożyczalnię i magazyn z książkami), poznali bogaty księgozbiór, zapoznali się z Internetowym Centrum Multimedialnym.
Biblioteka od początku swojego istnienia tworzyła i tworzy historię biblioteki i szkoły. Zgromadziła szereg kronik, w których można zobaczyć jakie działania , akcje, wystawy, konkursy, spotkania, wycieczki organizowali nauczyciele dla uczniów z uczniami. Jakie inicjatywy podejmowali rodzice współpracując ze szkołą.To wszystko nasi goście mogli obejrzeć w kronikach.
Uczniowie również poznali wystawę nowości książkowych, słuchali opowieści o książkach i pisarzach, które prezentowali nauczyciele bibliotekarze.
Na koniec spotkania uczniowie wyrazili swoją radość
z pobytu w naszej bibliotece na kartach kroniki biblioteki szkolnej – „za miłe przyjęcie i przekazanie informacji, wiedzy o bibliotece szkolnej, serdecznie dziękujemy uczniowie i wychowawcy ze Szkoły Podstawowej
w Jasionnie”.
A my zapraszamy za rok!:)