29 kw.

Tydzień Profilaktyki Uzależnień Nikotynowych

Aby zapobiegać paleniu papierosów wśród dzieci i młodzieży w naszej szkole zorganizowane zostały „Szkolne Dni Profilaktyki Uzależnień Palenia”. Celem akcji było kształtowanie wśród młodzieży postawy odpowiedzialności za własne zdrowie i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą, oraz kształtowanie postawy wspierania tych, którzy pragną zerwać z nałogiem. W ramach tej akcji zorganizowana została wystawa prac uczniów na temat szkodliwości działania nikotyny na organizm człowieka. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. Uczniowie, którzy wzięli udział w wystawie to: Czerwiński Miłosz, Bielecki Damian, Skrzypczyk Sebastian, Dąbrowska Aleksandra, Ganczarski Beniamin, Kasperek Bartłomiej (klasa 1D), Trela Magdalena (klasa 1E), Wiktoria Serafin, Sawczak Kinga, Sito Zuzanna, Puto Paweł, Marek Bartosz, Równicki Bartłomiej, Bogdał Eliza (klasa 2A), Simlat Daria (klasa 2C), Binkiewicz Julia (klasa 2D), Aleksandra Borowiecka, Klaudia Kałwa, Martyna Roszak, Wiktoria Wcisło (klasa 3A), Małopolska Aleksandra, Barchanowska Katarzyna, Ragan Karolina, Leksa Ilona, Małecka Natalia (klasa 3B), Kocimski Jan, Fiuk Paulina (Klasa 3C). Ponadto uczniowie klasy 2A: Dąbek Sylwia, Hajduszkiewicz Sara, Musiał Klaudia, Lavrik Aleksey, Kucia Stanisław, Marek Bartosz, Mierzwiński Jakub przygotowali i przedstawili prezentacje. W konkursie na fraszkę wzięli udział: Wiktoria Prusicka (klasa 2B) i Katarzyna Biernacka (klasa 1E). Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w wystawie i przedstawili prezentację, pani dyrektor Anastazja Bogdał wręczyła dyplomy i podziękowania za zaangażowanie. Nad całą akcją czuwała p. Agnieszka Bednarz, wystawa zorganizowała została pod kierunkiem p. Małgorzaty Bieleckiej.
(tekst: gb)
Foto: (bz)
Na zdjęciu uczennice klasy 3a podczas montażu wystawy.