15 maj

Spotkanie z autorką książek dla młodzieży – Katarzyną Ryrych

Gimnazjaliści z klasy III e wraz z opiekunami uczestniczyli w ważnym wydarzeniu Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Jędrzejowie – spotkaniu autorskim. Gościem była poetka,pisarka i malarka Katarzyna Ryrych.
Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim, od lat uczy angielskiego, maluje obrazy i pisze książki.Dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
Lubi rowerowe wyprawy, dwuosobowe plenery i truskawki ze śmietaną:)
Dwukrotna laureatka Konkursu Literackiego im.Astrid Lindgren za „Wyspa mojej siostry” i „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych”.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, uczniowie zadawali pytania, a autorka starała się w bardzo mądry sposób odpowiadać i opowiadać o swoim życiu i napisanych książkach.
Uczniowie sami muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, które zadedykowała w książce:

„Czy jest prawdą że czytając książki żyjesz wielokrotnie?
Na to pytanie odpowiedź znasz tylko Ty”
Katarzyna Ryrych