20 kw.

Maraton egzaminacyjny

Trzecioklasiści naszego gimnazjum we wtorek, środę i czwartek przystąpią do egzaminu gimnazjalnego.
Egzamin składa się z trzech części. Pierwsza z nich – część humanistyczna – odbędzie się już we wtorek. O godz. 9 rozpocznie się test z historii i wiedzy o społeczeństwie, a o godz. 11 uczniowie przystąpią do rozwiązywania zadań z języka polskiego.
W środę gimnazjaliści zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą: najpierw z przedmiotami przyrodniczymi, a następnie z matematyką.
Ostatni dzień maratonu egzaminacyjnego – czwartek – to egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym.
Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Wyniki egzaminu uczniowie poznają 19 czerwca.

Trzecioklasistom życzymy powodzenia!