14 kw.

„Pół żartem, pół serio”

„Pół żartem, pół serio” – pod takim tytułem 10.04.2015 w Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie odbył się Międzyszkolny Turniej Humanistyczny. Wzięły w nim udział drużyny  szóstoklasistów z terenu miasta i gminy Jędrzejów. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z innymi oraz wykazania się wiedza i umiejętnościami z zakresu j. polskiego, historii i j. angielskiego.

Wszystkie zadania przygotowane w formie zabawy sprawiły uczestnikom i dopingującej publiczności wiele radości. Uczniowie m.in. „łamali” sobie języki, czytając trudne fonetycznie zdania, odgadywali przysłowia na podstawie rysunku. Zaprezentowali wysokie umiejętności krasomówcze, wygłaszając jednominutowe przemówienie, i wokalne, śpiewając piosenkę w j. angielskim. Znajomość tego języka zaprezentowali rozwiązując również kalambury i spidergramy. Wielu emocji dostarczyły zdania historyczno-sportowe, w których drużyny nie tylko wykazały się wiedzą z historii, ale także sprawnością fizyczną.

I miejsce w turnieju zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jędrzejowie, natomiast II – Szkoła Podstawowa ze Skroniowa. Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Turniej został przygotowany przez nauczycieli Gimnazjum nr 2: Paulę Bień, Iwonę Górską, Iwonę Jopek, Norberta Kośmidra,  Agnieszkę Szymańską i Teresę Trelę.

(tekst: Agnieszka Szymańska i Iwona Górska)

[fbalbum url=https://www.facebook.com/media/set/?set=a.966859436657656.1073741850.557890720887865&type=1]