06 lut

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Jędrzejowie

Klasa I c wraz z opiekunami odwiedziła Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Jędrzejowie. Celem wycieczki było poznanie przez uczniów zadań i funkcji biblioteki. Nowością biblioteki jest bezpłatny dostęp do wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA. Jest również możliwy dostęp do czytelni on-line libre.ibuk.pl na komputerze w bibliotece oraz komputerach domowych.
IBUK LIBRA to zbiór elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Uczniowie zachęcani do samodzielnego wyszukiwania informacji i zapoznaniu się z ofertą wydawniczą licznie zapisywali się do biblioteki. Dziękujemy pani Małgorzacie Baczyńskiej za ciekawą lekcję biblioteczną w której przekazała cenne informacje o książkach i bibliotece.