26 kw.

„Zapal znicz pamięci”

Dnia 22 kwietnia 2016 roku Zespół Szkół-Gimnazjum nr 2
i Szkoła Podstawowa nr 4 w Jędrzejowie przystąpiły do akcji ”Zapal znicz pamięci”, którą organizowały: kielecka Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie Dziedzictwa Narodowego oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. O godzinie 12.00- 22 kwietnia uczniowie naszych szkół przedstawili program słowno-muzyczny o wydarzeniach II wojny światowej na ziemi świętokrzyskiej i roli Żołnierzy Wyklętych w naszej historii powojennej, a następnie przewodniczący obu placówek zapalili znicze przy Dębie Katyńskim, który znajduje się przy naszej szkole. Takie akcje organizowane we współczesnej Polsce-wolnej i suwerennej, uzmysławiają młodym Polakom ich pokoleniową odpowiedzialność za losy naszej ukochanej Ojczyzny. Była to otwarta lekcja kształtująca postawy patriotyczne i obywatelskie w trudnych współczesnych czasach.
(Tekst: Barbara Uryś, Ewa Wydrych )

(foto-bz)