15 gru

Londyn-nieznanym szlakiem

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Jędrzejowie miało miejsce spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim. Klasa II a wraz z opiekunami uczestniczyła w tym ciekawym spotkaniu. Pani dyrektor Beata Satro na początku spotkania zachęcała do czytania , przeglądania książek podróżniczych napisanych przez osoby wędrujące po świecie i naszym pięknym kraju. Prezentowała poradniki turystyczne, przewodniki po najpiękniejszych zakątkach świata.
Pan Andrzej Pasławski zabrał całą grupę słuchających w ciekawą podróż po nieznanym Londynie. Londyn to stolica Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej położonej nad Tamizą, w której zamieszkują ludzie z całego świata. Pokazywane slajdy ukazywały piękno tego miasta jak i trudno dostępne miejsca , różnorodność kultur. Z pasją omawiane każde zdjęcie przez podróżnika przenosiło słuchających w inny, nieznany świat. Uczniowie po spotkaniu wychodzili zamyśleni i zadowoleni. Czy rozbudzono w nich chęć podróżowania, czy młodzież rozwinie w sobie pasję i ciekawość poznawania świata? Tego, dowiemy się w przyszłości!:)
Dziękujemy za spotkanie !

tekst i zdjęcia (p. Beata Zając)

A teraz o spotkaniu z podróżnikiem oczami uczniów.

Klasa 2a 14 grudnia udała się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Jędrzejowie na spotkanie z podróżnikiem Panem Andrzejem Pasławskim. Celem tych zajęć było pokazanie uczniom Londynu z innej perspektywy, spotkanie więc nosiło nazwę ,, Londyn-nieznanym szlakiem’’.  Andrzej Pasławski zebrał dużą uwagę uczniów. Wyświetlał zdjęcia, które sam wykonał. Ukazywały one różnorodność kultur oraz piękno miasta poprzez nieznane wszystkim miejsca Londynu. Rozmawiał z młodzieżą w dużej mierze w języku potocznym, przez co zebrał jeszcze większą ich uwagę. Uczniom spotkanie bardzo się podobało. Po powrocie uznali, że z wielką chęcią udaliby się na spotkanie z podróżnikiem jeszcze raz. Zostaje więc podziękować Andrzejowi Pasławskiemu za wspólnie spędzony czas.

tekst: (Sara i Wiktoria klasa 2a)