Bajkowy dzień

Baśnie, bajki, bajeczki są naszymi towarzyszami od najmłodszych lat. Uczniowie klas I- III zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej , aby uroczyście obchodzić Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu chętne dzieci przebrały się za swoje ulubione postaci bajkowe.

Tu czekało ich wiele atrakcji.

Do bajkowej krainy dzieci wprowadziła pani bibliotekarka . A droga nie była łatwa. Trzeba było tanecznym krokiem pokonać przeszkody.

Księżniczki, czerwone kapturki, koty w butach, i inne postaci tanecznym krokiem weszły do krainy baśni.

Dzieci wysłuchały swoich ulubionych bajek.

Ciekawe czy Franklin znajdzie swoją Wróżkę Zębuszkę.

Były też bajkowe zgadywanki, zagadki rozpoznawanie bajkowych postaci i tytuły bajek.

My znamy bajki!

Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami.

Gościliśmy także grupę przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 1 w Jędrzejowie.

Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości.

Dzień Postaci z Bajek to święto bajkowych postaci i dobry moment, aby pamiętać o tym, że bajki nas bawią, uczą , wychowują i stanowią wzór do naśladowania, a także pomagają nam rozpoznać zło.