„Psie troski”

Uczestnicy świetlicy szkolnej wzięli udział w warsztatach : ph: „Jak dobrze znasz swojego psa?”prowadzonych przez zaprzyjaźnioną ze szkołą behawiorystką. Na zajęciach poruszyła zagadnienia związane ze zdrowiem psów ich pielęgnacją i opieką nad nimi. Dodatkowo pojawiły się elementy” psiej mowy:” (tekst: J.B)

Była to bardzo cenna lekcja dla opiekunów swoich pupilów i miłośników zwierząt.

WOŚP w naszej szkole

    12 stycznia 2020 odbył się 28. Finał WOŚP, w którym wzięli udział wolontariusze z naszej szkoły. Celem WOŚP 2020 było zbieranie funduszy na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

     Wolontariusze z naszej szkoły wiedzą, że „dobro powraca dwa razy” dlatego warto być dobrym dla innych.

      Dziękujemy nauczycielom, rodzicom i wolontariuszom, którzy zaangażowali się w pomoc i wsparcie tej akcji. Pozdrawiamy.

Tekst(M.B)

Wolontariusze z naszej szkoły!

Nauka historii

Grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Historycznego
” Jodła”

Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła historycznego zaprosili Komendanta Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej wraz z grupą rekonstrukcyjną Stowarzyszenia Historycznego ” Jodła”. W ramach obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości goście przybliżyli naszym uczniom wiedzę o Legionach polskich Józefa Piłsudskiego wielkiego Polaka i patrioty, dla którego służba Polsce to całe jego życie.

Przez takie prezentacje młodzi uczą się historii, patriotyzmu i dbałości o wolną niepodległą Polskę oraz znaczenia dla nas Polaków daty 11 listopada 1918r w kartach kalendarza XX wieku. ( tekst: B.U)

Hej kolęda, kolęda!

Aby przedłużyć świąteczną atmosferę i podtrzymać tradycję śpiewania kolęd uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w Międzyklasowym Konkursie Śpiewania Kolęd i Pastorałek. Przy pięknej świątecznej dekoracji i blasku jej świateł klasy prezentowały przygotowane przez siebie utwory.

Całość konkursu przebiegało pod okiem jury, które miało nie lada problem w wyłonieniu zwycięzców.
Po zakończeniu prezentacji klas, a w oczekiwaniu na werdykt wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę.

Klasom dziękujemy za udział , a zwycięzcom gratulujemy!

Jest taka noc

” Tylko jedna jest taka noc” to tytuł Jasełek Bożonarodzeniowych. Inscenizacja baśni Hansa Christiana Andersena ” Dziewczynka z zapałkami” dostarczyła uczniom wielu wzruszeń.

… Tylko jedna jest taka noc, śpiewać nam się godzi”… zaśpiewał chórek świąteczną piosenkę Michała Jurkiewicza
… Na wspomnienie ciepła już nie ma siły oprzeć się pokusie…” ( H. Ch. Andersen)

Choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa,
przekażmy sobie znak pokoju, przekażmy sobie znak …

Szkolni aktorzy z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. W oku niejednego ucznia zakręciła się łza wzruszenia.

Świąteczna tradycja

… ” Choinko piękna jak las, choinko zostań wśród nas…”

Nadszedł upragniony dzień przez wszystkie dzieci – Rozświetlenia choinki. Zanim jednak to nastąpiło udekorowaliśmy choinkę zrobionymi przez uczniów ozdobami. Każda klasa wieszając swoją ozdobę przekazywała nam swoje życzenia.

Radość to słoneczko. Radość to szkoła, zabawa, codzienne krzątanie i mnóstwo własnych spraw.

Wieszam bombkę z napisem „Pogoda” i życzę wszystkim w imieniu naszej klasy, aby święta były radosne i pogodne.

Gwiazda Betlejemska obwieszczała narodziny Pana Jezusa. My też mamy ozdobę w kształcie gwiazdy, aby nawiązać do tej tradycji.

Tradycja ta jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Pani Dyrektor Rozświetliła choinkę – życząc uczniom, aby blask kolorowych świateł oświetlał cenne wartości życiowe.

Nasza choinka jest najpiękniejszym drzewkiem w mieście, a może i kraju? Jestem przekonana, że to nasze świętowanie na długo pozostanie w Waszych sercach.
Turniej Mikołajkowy

Turniej mikołajkowy pod hasłem „Czy znasz zwyczaje, obyczaje Bożonarodzeniowe ” miał na celu pielęgnowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, a także kultywowanie i wzbogacanie dobrych rodzinnych tradycji. Drużyny klasowe wspierane przez kolegów i koleżanki w przygotowanych przez organizatorki konkurencjach wykazali się dużą wiedzą na temat nadchodzących Świąt .

Nasi koledzy dali radę śpiewając kolędę!
Przygotowujemy świąteczny stroik.
Przy akompaniamencie łatwiej się śpiewa.

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział i piękne przygotowanie. Brawa dla Was!

Nasz kolęda też była dobrze zaśpiewana!


Matematyczna zabawa

Ja Wam pomogę!

Klasy V przystąpiły do Mikołajkowego konkursu matematycznego. W trzyosobowych składach , w mikołajkowych czapeczkach drużyny zmagały się z matematycznymi krzyżówkami, rebusami, szaradami. Konkurs wzbudził wiele emocji, a także radości z rozwiązanych zadań. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie Mikołaje.

Pani matematyk czuwała nad drużynami.

Mikołajki

Tradycyjnie 6 grudnia wszyscy czekają na przybycie św. Mikołaja. Na korytarzach szkolnych uczniowie ubrani na czerwono, w mikołajkowych czapkach oczekiwali przyjścia gościa z prezentami. Wszyscy: mali i duzi witali go z radością, chociaż był warunek – trzeba było być grzecznym przez cały rok.

Ten Mikołajkowy dzień był wesoły i świąteczny.

Mikołaj zawitał także do Przedszkolaków, które z niecierpliwością czekały na niego. Przywitały go wierszykami i piosenką.

Mikołaj wszystkie dzieci obdarował prezentami!

Paczka dla bohatera

To już IX edycja Ogólnopolskiej Akcji Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera pod hasłem: Walczyli dla Nas! Zawalczmy dla Nich! w której wzięli udział nasi uczniowie pod opieką Samorządu Uczniowskiego i opiekunów. Młodzież ochoczo i z wielkim zaangażowaniem przystąpiła do zbiórki, której celem było wsparcie materialne Kambatantów w postaci paczek z artykułami pierwszej pomocy.

Wszystkim szkolnym darczyńcom dziękujemy!